ČEMPIONAI

Europos Šiaurės šalių policininkų profsąjungos pirmininkas Arne Jochansenas raštu kreipėsi į Norvegijos, Danijos, Islandijos, Suomijos bei Švedijos teisingumo ministrus su pasiūlymu sustabdyti Šengeno sutarties galiojimą ir atkurti pasienio kontrolę Baltijos valstybėms.

Motyvas gana paprastas – 80% įvykdytų Šiaurės šalyse nusikaltimų  pastaruoju metu padaro Estijos, Latvijos ir Lietuvos piliečiai.

Taigi, mes pirmaujame ES ne tik savižudžių ir emigrantų bei privačių  telefoninių pokalbių pasiklausymų skaičiumi, bet tapome Europos čempionais ir nusikalstamumo srityje.

Nusikaltėliai iš Lietuvos kaip kokie Sicilijos mafijozai jau tapo įvairių knygų ir holivudiškų kinofilmų herojais.

Kodėl taip atsitiko?

K. Marksas savo laiku yra pasakęs: „ Pirminis kapitalo kaupimas – tai dažniausiai nusikalstama veika“. Lietuviškasis kapitalizmas taip ir formavosi. Dar pačioje nepriklausomybės pradžioje naujieji sąjūdžio politikai kovodami „vardan tos Lietuvos“  faktiškai buvo palaiminę kai kuriuos provokacinius ir nusikalstamus veiksmus. Politika buvo kriminalizuojama, o kriminalas politizuojamas.

Vėliau per 20 nepriklausomos Lietuvos gyvavimo metų politizuotas nusikalstamas pasaulis arba kriminalizuotas politinis elitas priprato prie faktiško nebaudžiamumo, kai „atpirkimo ožiais“ tampa tik „smulkios žuvelės“, o tuo tarpu  įvairūs „politiniai-kriminaliniai rykliai“ gana sėkmingai plaukioja nacionaliniuose ir tarptautiniuose vandenyse pasidalindami savo pelno dalimi su valdininkais.

Visuomeniškai svarbios Sausio 13, Medininkų žudynių,  Pakaunės savanorių maišto, J. Abromavičiaus  žūties,  Bražuolės  tilto nepavykusio susprogdinimo , „Mažeikių naftos“  bei „Alitos“ pardavimo, Kauno pedofilijos bei aibė kitų bylų   taip ir liko be atsako. Visa tiesa apie jas arba nežinoma, arba nepasakoma, arba slepiama. Teisėsauga akivaizdžiai vykdė ir tebevykdo politikų užsakymus.

Teisinės valstybės idėja mūsų valdžios pastangomis visiškai diskredituota.  Įstatymai arba apeinami, arba perkami, valdininkus liečiančios rezonansinės teisinės bylos vilkinamos iki senaties termino. Teisiniame – politiniame gyvenime nuo viršaus iki apačios vyrauja dvigubi standartai ir korupcija.

Kad visa tai suvokti tikriausiai ateityje bus reikalingas naujas socialinis mokslas: kriminalinė politologija arba politinė kriminologija.

Tokioje visiško teisinio nihilizmo aplinkoje bei dalijantis įtakos zonas tarp įvairiausių stambių politinių kriminalinių struktūrų ir smulkiam kriminalitetui kažkas nubyrėdavo nuo parceliuojamos buvusios visaliaudinės nuosavybės stalo.

Pagaliau, kai viskas buvo sėkmingai „ suprichvatizuota“, kai pasibaigė stambios politkriminalinės „razborkės“ bei nusistovėjo šiokia tokia tvarka, smulkiems ekonominiams nusikaltėliams atėjo sunkūs laikai. Viskas išvogta net ir ES struktūrinių fondų lėšos jau pasidalintos. Be to dar ir ekonominė krizė užpuolė Lietuvą. Iš ko čia bepasipelnysi. Lieka viena išeitis-emigracija į turtingas bei teisėsaugos liberalumu pagarsėjusias šalis.

Ar tik nebus „švediškas  socializmas“, kaip kadaise tarybinis, vėlgi  sugriautas naujame „Baltijos  kelyje“ į Skandinaviją?

Reklama

Michailas Bugakovas (Михаил Бугаков)

Filosofas, politologas, publicistas (Философ, политолог, публицист)
Įrašas paskelbtas temoje Komentarai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s