POLIMENOGRAFAS

Seniai stebiu mūsų varganą politinį gyvenimą. Vargs­ta valdžios vyrai, kuriems kartkarčiais tenka dalyvauti rinkimų batalijose. Vargsta elektoratas, kuriam epizo­diškai tenka rinktis geriausius. Vargsta visuomenė, kuri visam rinkimų kampanijos laikotarpiui iškrenta iš norma­laus gyvenimo ritmo ir suserga pavojinga politomani-jos liga.

Kita vertus, vos pasibaigus rinkimams, išrinktie­ji politikai kaip mat suserga reformomanija, o rinkęs juos elektoratas – keiksmomanija. Taip visi ir serga. O vis per tą demokratišką rinkimų sistemą, kuriai trūksta techninio  ir politologinio tobulumo.

Šaunuoliai mūsų konservatoriai: nutarė techniškai patobulinti rinkimų mechanizmą. Vietoje dviejų balsavi­mo turų jie įvedė vieną. Aš manau, kad ir vieno per daug. Galima apsieiti išvis be balsavimo.

Kam gadinti be reikalo nervus ir gaišti laiką? Ir taip aišku, kad demokra­tijos sąlygomis visada laimi piniguočiai ir gražbyliai Tai­gi, belieka tik nustatyti “pinigiškumo“ ir gražbylystės laipsnį.

Šiam reikalui aš išradau specialų prietaisą: polimenografą (politinio meno detektorių). Reikia tik įteisinti jį Seimo įstatymu. Polimenografas mikliai tikrina visų norinčių patekti į valdžią piniginių storį ir liežuvių plo­numą.

Mano išradimo veiklos principas labai paprastas:  piniginę ir liežuvį reikia įkišti į aparatą (piniginę į vieną skylę, o liežuvį j kitą) ir viskas bus greitai išmatuota ir užfiksuota. Toliau polimenografas pagal formulę (50 : 50) proc. pateiks galutinį rezultatą. Kompiuteris auto­matiškai iš visų respublikos piliečių atrinks 141 geriau­sius rodiklius pademonstravusius kandidatus, kurie ir taps naujojo Seimo nariais Vietoje apygardų ir apylinkių rin­kimų komisijų kiekvienoje vietovėje reikės įrengti polimenografijos kabinetus.

Manau, kad mano išradimas – tai paskutinis politi­nės demokratijos žodis. Nobelio premijos komitetas jau susidomėjo mano persona. Aš gavau nemažai užsa­kymų ir iš Europos Sąjungos valstybių.

Bet kadangi esu patriotas, tai nutariau perduoti savo autorines teises tik Lietuvos Vals­tybei, tuo pačiu pastūmėdamas mūsų šalį į pasaulinės demokratijos avangardo gretas.

Reklama

Michailas Bugakovas (Михаил Бугаков)

Filosofas, politologas, publicistas (Философ, политолог, публицист)
Įrašas paskelbtas temoje Ironiška politologija. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s