POLIMENOGRAFAS

Seniai stebiu mūsų varganą politinį gyvenimą. Vargs­ta valdžios vyrai, kuriems kartkarčiais tenka dalyvauti rinkimų batalijose. Vargsta elektoratas, kuriam epizo­diškai tenka rinktis geriausius. Vargsta visuomenė, kuri visam rinkimų kampanijos laikotarpiui iškrenta iš norma­laus gyvenimo ritmo ir suserga pavojinga politomani-jos liga.

Kita vertus, vos pasibaigus rinkimams, išrinktie­ji politikai kaip mat suserga reformomanija, o rinkęs juos elektoratas – keiksmomanija. Taip visi ir serga. O vis per tą demokratišką rinkimų sistemą, kuriai trūksta techninio  ir politologinio tobulumo.

Šaunuoliai mūsų konservatoriai: nutarė techniškai patobulinti rinkimų mechanizmą. Vietoje dviejų balsavi­mo turų jie įvedė vieną. Aš manau, kad ir vieno per daug. Galima apsieiti išvis be balsavimo.

Kam gadinti be reikalo nervus ir gaišti laiką? Ir taip aišku, kad demokra­tijos sąlygomis visada laimi piniguočiai ir gražbyliai Tai­gi, belieka tik nustatyti “pinigiškumo“ ir gražbylystės laipsnį.

Šiam reikalui aš išradau specialų prietaisą: polimenografą (politinio meno detektorių). Reikia tik įteisinti jį Seimo įstatymu. Polimenografas mikliai tikrina visų norinčių patekti į valdžią piniginių storį ir liežuvių plo­numą.

Mano išradimo veiklos principas labai paprastas:  piniginę ir liežuvį reikia įkišti į aparatą (piniginę į vieną skylę, o liežuvį j kitą) ir viskas bus greitai išmatuota ir užfiksuota. Toliau polimenografas pagal formulę (50 : 50) proc. pateiks galutinį rezultatą. Kompiuteris auto­matiškai iš visų respublikos piliečių atrinks 141 geriau­sius rodiklius pademonstravusius kandidatus, kurie ir taps naujojo Seimo nariais Vietoje apygardų ir apylinkių rin­kimų komisijų kiekvienoje vietovėje reikės įrengti polimenografijos kabinetus.

Manau, kad mano išradimas – tai paskutinis politi­nės demokratijos žodis. Nobelio premijos komitetas jau susidomėjo mano persona. Aš gavau nemažai užsa­kymų ir iš Europos Sąjungos valstybių.

Bet kadangi esu patriotas, tai nutariau perduoti savo autorines teises tik Lietuvos Vals­tybei, tuo pačiu pastūmėdamas mūsų šalį į pasaulinės demokratijos avangardo gretas.

Reklama
Įrašas paskelbtas temoje Ironiška politologija. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s