VAIRAVIMAS

Sėdžiu prie televizoriaus ir galvoju. Kodėl Sei­mo nariai taip dažnai patenka į įvairias autoavari­jas? Tai ne visai blaivus sėdi prie vairo, tai leistiną greitį viršija, tai kur nors į laukus  nuvairuoja. Gal, sakau, nemoka vairuoti valstybės vairo? Arba daug geria? Bet, kiek girdėjau, visi turi vai­ruotojų teises, o Seimo restorane parduoda tik alų. Tikras vairuotojas nuo alaus neapsvaigs.

Gal jie vairuodami nuolat galvoja apie valsty­bės reikalus? Susimąsto žmogus ir nuvairuoja į griovį ar į tvorą. Nuvairuoja galvodami apie NATO ir Lietuvos žmonių gerovę.

Turbūt reikia jiems kokius nors papildomus vai­ravimo kursus organizuoti. Pakviesti užsienio in­struktorius, mokėti jiems po 100 baksų už kiek­vieną posūkį ir, baigus dėstyti vairavimo meną, ap­dovanoti medaliais. Jie išmokys mūsų valdžios atstovus tinkamai vairuoti.

Dar reikėtų Seimo posėdžių salėje vietoj bal­savimo pultų įtaisyti automobilių vairus. Tegul tre­niruojasi, sukinėja į kairę ir į dešinę. Kavos aparatus pertvarkyti į pavarų dėžes. Nori stipresnės kavos – tegul jungia atbulinę pavarą. Po kojomis įrengti stab­džių ir sankabos pedalus. Tegul spaudžia priimdami skirtus tautą pervažiuoti įstatymus ir nutarimus. Pagaliau ir pačius Seimo rūmus po renovacijos galima pertvarkyti į “Fordo“ ar “Folksvageno“ kėbulo va­riantą.

Vyriausiasis vairuotojas galėtų net pasiūlyti savo pavaldiniams priimti Deklaraciją “Dėl okupacinio vairavimo patirtį turinčių žmonių vairavimo teisių apribojimo“. Visus, kada nors vairavusius “Žigu­lius“, “Zaporožiečius“ ar, neduok Dieve, “Moskvičius“, visam likusiam gyvenimui perkvalifikuoti į eilinius pėsčiuosius.

Visos šios priemonės be abejo pagerintų mūsų valstybės vairavimą. Tik va, viena mintis neduoda man ramybės: kas bus, jeigu mašina suges? Juk mūsų vairuotojai moka tik prie vairo sėdėti ir suki­nėti jį į visas puses.

Ar ne laikas visiems valdžios pareigūnams, o ne tik premjerui ar prezidentei, persėsti į lėktuvą? Danguje, kaip Seime, nei griovių, nei tvorų. Skrisk sau virš že­miškų klystkelių ir švilpauk.

O juk gražiai iš viršaus atrodo Lietuvėlė!

Reklama

Michailas Bugakovas (Михаил Бугаков)

Filosofas, politologas, publicistas (Философ, политолог, публицист)
Įrašas paskelbtas temoje Ironiška politologija. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

2 komentarai

  1. Testai sakė:

    Geras straipsnis 🙂 Patiko mintis apie vaira vietoj balsavimo pultu. O gal uztektu paprasciau KET pasikartoti 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s