RENOVACIJA

Renovacija tai atnaujinimas. Kaip galima atnaujinti kokį nors objektą? Pavyzdžiui namą? Teoriškai galima įsivaizduoti 3 variantus: suremontuoti, nudažyti, patobulinti. Tikriausiai renovacija reiškia visus kartu.

Bet ką reikštų renovuoti valdžią? Jau beveik ketvirtį amžiaus gyvename su ta pačia valdžia. Senai laikas ją renovuoti! Suremontuoti jos neįmanoma. Nes ji ir yra pagrindinė valstybės „remontininkė“. Kaip ji remontuos pati save? Ji per tuos metus taip „nusiremontavo“, kad ir nudažyti nebėra kaip. Kokiomis spalvomis nedažyk, – vis tie patys pilki veidai tribūnose ir ekranuose. Ir tos pačios bespalvės kalbos.

Apie bet kokį tobulėjimą ir užsiminti neverta. Jai tobulėti nebėra kur! Tobulėti gali tik tauta, o ne valdžia. Nes valdžia tarnauja tautai. Kaip tarnas gali tobulėti?!

Belieka tik pagrindinį valdžios pastatą renovuoti. Bet jis ir taip jau ne vieną kartą buvo ir remontuojamas, ir dažomas. Bet vis vien niekas netobulėja! Rezultatas vienas – visiška valstybės ir visuomenės erozija. Gal, sakau, pavienius valdžios žmones reikėtų renovuoti? Suremontuoti, perdažyti, patobulinti? Bet kaip tai padaryti?

Kaip įprasta tokiais atvejais, pasikonsultavau su pažįstamu politologu. O jis man ir sako: nueik į mišką ir viską suprasi. Nusistebėjau, bet nuėjau į artimiausią nuo savo miegamojo rajono dar išlikusį miškelį. Atseit, grybų rinkti.

Važiuodamas vasarą žvejoti vis stebėdavausi gražiausiose paežerių ir paupių vietovėse išdygusiomis kaip grybai po lietaus neaiškios kilmės vilomis ir fazendomis. Galvojau, kad ir pamiškėse bus kažkas panašaus. Panašu, bet kitaip! Viename miško pakrašty – ponų rūmai, kitame – bomžų palapinės. Per miško vidurį – nelegalus sąvartynas, kuris nuolat papildomas ir iš vienos, ir iš kitos pusės. Visiškas socialinis solidarumas, tautų draugystė ir tiesioginė demokratija! Visiška santarvė! Nors smarvė trenkia po visą mišką. Jeigu ne ji, tai būtų tiesiog tobulas vaizdelis.

Pamatęs tokį reginį, kaip mat atsiminiau politologą. Štai kur išeitis! Reikia ne renovuotis, o solidarizuotis ir dar daugiau demokratizuotis! Kita vertus, renovuoti reikia ne ponus ir ne bomžus, o sąvartyną! Kad smarvės nebūtų nė kvapo. Juk čia ta egzistencinio susitikimo vieta, kurios pakeisti negalima. Ir naujų darbo vietų atsiras. Reikia tik pradėti! Gyvenimas iškart pasidarys gražesnis ir kvapnesnis. Renovuosime gyvenimą ir atsinaujinsime patys.

Kaip kapitalizmas mūsuose prasidėjo nuo mokomų viešųjų tualetų, taip ir dabar valstybės renovaciją reikia pradėti nuo sąvartyno.

Taigi, prie Seimo reikia eiti ne su šakėmis, o su grėbliais ir šluotomis.

Michailas Bugakovas (Михаил Бугаков)

Filosofas, politologas, publicistas (Философ, политолог, публицист)
Įrašas paskelbtas temoje Ironiška politologija. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s