IŠVYKĖLIAI, IŠLIKĖLIAI IR ATVYKĖLIAI

Atsirado naujas mūsų šalies apibūdinimas – išvykėlių Lietuva. Turime daugiau nei 1 mln. emigravusių išvykėlių. Tuos, kurie liko, logiška būtų vadinti išlikėliais. Tokių dabar mažiau nei 3 mln. Greitai turėsime dar per tūkstantį atvykėlių – pabėgėlių iš Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos valstybių.

Bet tai tik pradžia.

Lietuva smarkiai keičiasi. Išvykėliai, išlikėliai ir atvykėliai – tai naujos socialinės -demografinės grupės, kurios veikia viena kitą fizine ir metafizine prasme.

Pastoviausia grupė – išlikėliai.

Jie liko Lietuvoje daugiausia dėl fizinių priežasčių – amžiaus, sėslumo ir kitokių įpročių, egzistuojančių materialinių bei turtinių vertybių, turimo gero darbo ar pelningo biznio, šiltos vietos valdininkijos struktūrose ar politiniuose sluoksniuose, tam tikrų socialinių garantijų, psichologinių baimių ir panašių priežasčių. Neretai tiesiog dėl tingumo ir rizikų, susijusių su galimais nusistovėjusio gyvenimo būdo pokyčiais.

Bet metafiziškai juos nuolat veikia išvykę vaikai, anūkai, draugai, kaimyniai ir šiaip pažįstami, kurie savo veiksmais ir pasakojimais norom nenorom formuoja išvykėlišką išlikėlių dvasinę būseną.

Išlikėliai – tai metafiziniai išvykėliai. Fiziškai jie gyvena čia, bet dvasiškai jie jau ten, su savo šeimos ir aplinkos nariais, gyvena jų rūpesčiais ir problemomis, pagal galimybes karts nuo karto aplanko juos svetimuose kraštuose. Išlikėliai tampa vidaus emigrantais ir į savo kraštą pradeda žiūrėti išvykėlių akimis.

Vyksta ir atvirkštinis metafizinis procesas – išlikėliai veikia išvykėlius. Veikia tiesiog savo egzistencijos faktu. Kokia ji bebūtų, su visais jos privalumais ir nepritekliais, bet ši išlikėlių egzistencija – tai nuolatinės nostalgijos bei senkančio tautiškumo, dvasinių išvykėlių pergyvenimų bei abejonių šulinys.

Išlikėliai ir išvykėliai ne šiaip sau paprasta dauguma ir mažuma. Tai tiesiog mažėjanti dauguma ir didėjanti mažuma. Nenumaldomai artėja laikas, kai išlikėlių ir išvykėlių skaičiai susilygins, jų kiekiai susibalansuos ir galutinis persilaužimas priklausys nuo atvykėlių.

Atvykėliai ir fiziškai ir metafiziškai pakeis visą išvykėlišką išlikėlių ir išlikėlišką išvykėlių ateitį.

Atvykėlių mūsuose bus fiziška mažuma.

Bet, kaip žinia, kiekviena dauguma prasideda nuo mažumos. Dauguma atvykstančios mažumos bus musulmonai, bet jie, kaip pirmieji krikščionys, neš savo mažumos metafizinę tiesą į daugumos išlikėlių, o vėliau ir išvykėlių, užtemdytą ir dogmomis apaugusią sąmonę ir pasąmonę. „Šviesa ateina iš Rytų“ – teigiama ekspansionistinį Islamą propaguojančiuose plakatuose ir videoklipuose.

Ir šviesa, ir tiesa mūs žingsnius telydi!…

Reklama

Michailas Bugakovas (Михаил Бугаков)

Filosofas, politologas, publicistas (Философ, политолог, публицист)
Įrašas paskelbtas temoje Komentarai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s